pondělí 25. března 2019

Má zkušenost s odstraněním kožních výrůstků na krku laserem


Možná je znáte. Odporné kožní výrůstky. Trápily mě už v minulosti. Když jsem byla ještě na vysoké, odstranil mi
jich asi 12  náš asistent, kterého jsme měli tehdy na dermatologii. MUDr. Jan Říčař. Odpálil mi je kauterem a měla jsem na pár let pokoj. Postupem času se mi ale začaly tvořit znovu a snad úplně nejvíc po těhotenství. Po druhém porodu jsem se rozhodla s nimi znovu zatočit. Jenže objednat se někam na dermatologii není jen tak. Nikde mě nechtěli vzít, že mají plno. Nakonec jsem našla soukromou kliniku Laser Esthetic a objednala jsem se na odstranění výrůstků tam. A víte ke komu mě objednali? K panu dr. Říčařovi. Ano, k tomu, co mě učil na fakultě. Takováhle náhoda mě prostě utvrdila v tom, že jsem na správném místě :-)
Stav před:

 

Domluvili jsme termín v květnu, abych už byla po porodu, protože v těhotenství se zákrok nedoporučuje. Pan doktor mi je odstraňoval laserem, ani mi neaplikoval lokální anestezii - jednak jsem jich měla hrozně moc a už samotný vpich bolí skoro jako laser.


Nejmodernější dermatologický erbiový laser


 No a teď k samotnému zákroku. Co vám budu povídat, nic příjemného to není, ale zase nic co by se nedalo vydržet. Trošku to štípne a je to. Jak vidíte na fotkách, byla jsem po zákroku trochu ,,kropenatá" :-D


Pak se udělaly stroupky, které odpadly a na první a poslední fotce vidíte, jak vypadám za necelý rok. Celé léto jsem pečlivě mazala ochranným faktorem 50. Vše se krásně zhojilo a já už konečně mohu nosit vlasy stažené a užívat si nošení řetízků. Když jsem měla plný krk těch hnusných výrůstků, nenosila jsem už moc šperky. Nechtěla jsem na krk poutat pozornost a pak se mi řetízky zadrhávaly. Zatím se žádný nový neobjevil. Nedělám si iluze, že jsem tam byla naposled, už jsem zase našla jeden malinký na boku. Ale doufám, že mi to pár let vydrží a snad se neobjeví v takové míře. Co vy, máte je taky? Nechávali jste si je odstranit? Dejte vědět mně i ostatním dolů do komentářů :-)SHARE:

1 komentář

  1. Hezký článek, i když o ne zrovna hezkých věcech :) Pozitivní je, že se proti nim dá bojovat a nějakou dobu to i vydrží a hlavně bez toho, aby se člověk musel o pokožku starat nějak víc než je obvyklé. Ohledně toho laseru, tak tady to asi budou dělat taky nějakým podobným ne? Ptám se, aby to třeba nebolelo nějak víc, protože to by mě od toho hodně odradilo :)

    OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig