středa 6. března 2019

Jak být tou nejlepší mámou? | moje splíny a zkušenosti s Nevýchovou


Jak být tou nejlepší mámou? Tak tahle otázka mě v poslední době napadá čím dál častěji. Ono to malé mimi je vlastně totální pohoda. Pak když ale přijdou první hádky a scény.. říkám si, jak to do háje udělat, abych se nezbláznila a hlavně - abych neublížila. Teď mě napadá, že mateřství je větší zodpovědnost, než jsem čekala :-) Ale k jádru věci. Vždy mám
tendence vše ze široka okecat a nakonec pak mluvím/píšu o něčem jiném.
 Někdy v zimě jsem začala být docela zoufalá z věčných scén a dohadování a kamarádka mi poslala odkaz na webinář Nevýchovy. Docela mě ten názor odrazoval a i Katka Králová mi nebyla moc sympatická :-D (doufám, že se k ní článek nedostane!) - a rovnou píšu, že to není spolupráce!
Nicméně, když jsem se u toho webináře na téma sourozeneckých vztahů rozbrečela, bylo mi jasné, že chci vědět víc.
No a tak jsem šla a zkoukla další videa a nakonec i kurz. A musím říct, že jsem nadšená. Opravdu. A Katka mi už tak nesympatická není. Prostě se mi líbí, že tam najdete a vidíte i chyby, kterých se dopustili rodiče na naší generaci. No zkrátka se teď snažím změnit komunikaci a dělat věci trochu jinak. Ale nebudu vám tu hned mazat med kolem pusy. Po prvním shlédnutí se to dost změnilo, ale pořád to není ideální. Vypadá to, že si to budu pouštět pořád dokola :-) Třeba při vaření, uklízení... Protože teď, když to jedu už po 2., upoutají mě zase jiné věci. Jsou to mraky informací.


Jsem hodně vznětlivý tvor :-) jsem hodně temperamentní a často hrozně křičím. No a jak říkám, taky to není ideální. A teď vidím, jakou mi to dává práci změnit ty napáchaný škody u mého téměř 4- letého zbojníka. Ale na druhou stranu vidím, že se fakt dá domlouvat i s miminama!! Ten můj menší roční brouček mi prostě ukazuje, že to jde. Takže vám doporučuju jít do toho, alespoň do toho kurzu zdarma, protože tam pro mě byly naprosto převratný informace. A jsem ráda, že jsem s tím začala už teď. Ale neříkám, že je pozdě třeba až v pubertě dětí - prý se to dá aplikovat kdykoliv. Jen je to asi o něco těžší. Takhle to vidím já.

U nás byl a je velký problém komunikace. Od přírody jsem rodič policajt/učitel - takže jsem řvala, vysvětlovala a hlavně - opakovala! No a malej najednou přestal odpovídat, nereagoval a nebo - řval taky :-D Asi by mě to nikdy nenapadlo samotnou - věci mu prostě vysvětlit, říkala jsem si, že je to ještě dítě a že to nemá cenu. Ale tady vám dám příklad. Malej mi pořád kousal vlasy - fakt mě to sr.. štvalo!!! Křičela jsem na něj, odstrkovala ho...  až pak jsem mu to prostě vysvětlila, že mě to bolí a že ty vlásky budu mít ošklivý atd. A on na to : ,,aha" a víte co? Už mi je nekouše!! Akorát, když  přijde a sahá mi na vlasy, tak mi říká, že mi je jde ,,masírovat " :-D a dává mi na ně pusinky :-) No prostě super. A takhle to bylo s více věcma.


Víte co, já jsem věděla, že něco dělám špatně. Nechtěli jsme děti s manželem bít a používat tradiční výchovný metody, ale bohužel jsme pak sklouzávali k tomu, že nám to spíš přerůstalo přes hlavu a bylo to takový to nadšenecký rodičovství, kdy děti můžou všechno. Jako ne úplně, ale myslím to tak, že když prostě zlobil, já ho nechtěla plácnout, ale nevěděla jsem jak teda na něj :-) No a teď to taky ještě není úplně ideální. Tenhle článek nemá být  ,,recenze" tipu - tak teď mi to funguje a jsem super rodič a vše je super a zalité sluncem :-D Scény jsou - ale o dost méně a já vím, že tohle je směr, kterým chci jít. Moc by mě zajímalo, jak to máte vy a zda máte zkušenosti s nějakou metodou atd. Přemýšlela jsem o kurzu efektivního rodičovství, ale to časově nedávám. Online kurz mi vyhovuje ( jak víte, jsem na online věci, třeba na Onlinepilates.cz - ano to je reklama :-D
Tak všem rodičům držím palce! 


boty Timberland zde
bunda Mango 
brýle Vogue z Misteroptic zde
batoh Aldo
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blogger Template Created by pipdig