úterý 2. října 2018

Když kojením nehubneš

Neboj, kojením zhubneš! Kolikrát jsem to slyšela. Při mém prvním těhotenství jsem tomu bohužel uvěřila. Realita je ale taková (a to mi potvrdil i můj lékař), že kojením hubne sice většina žen, ale pak je tu část, která nezhubne, i kdyby se na hlavu stavěla. A to jsem já. Tento článek píšu jako povzbuzení pro vás, co to máte stejně.
Teda není to až tak dramatické, hubnu, jen trochu pomaleji než ostatní. Zkrátka moje tělo má tendenci tuk spíš zadržovat, než se ho zbavit. Takže váha jde dolů, jen o dost pomaleji, než kdybych nekojila.  No a jak se snažím zhubnout?

1. Jídlo - to je nejdůležitější, bohužel bez úpravy jídelníčku to nejde.  (jasně, ráda bych napsala cvičte se mnou na onlinepilates.cz a zhubnete a udělala si tak reklamu :-D Ale bez jídla to prostě dolů nepůjde. Takže jsem zmenšila porce, sladké jen dopo nebo po obědě a nejím po 6. večer. Zkouším teď jetě něco, ale to vám napíšu až budu(jestli budu:) mít výsledky. Pokud plně kojíte, rozhodně nedoporučuju to nejedení po 6., ale mě to nevadí, navíc už máme příkrmy.
2. Cvičení - každý den, alespoň 15 minut, ideálně dýl - v týdnu se snažím jednou, dvakrát (zkrátka jak to jde) dát i celou hodinu. A to pilates.  Bez toho bych nevydržela se zádama. K tomu ještě párkrát do týdne eliptical, kde se snažím vydržet cca 40-60 minut, jedu rychlostí, asi jako kdybych chodila rychle s kočárkem. Dám u toho třeba jeden díl První republiky :-D
No a nikam nechvátám. Všechno chce čas, spíš jde o to vydržet a pomalu a jistě hubnout, než nějaká dramatická hladovka s jojo efektem. 
Jak jste to měly/máte vy? 
brýle Misteroptic
boty Birkenstock
top HM
SHARE:

2 komentáře

  1. Kristýnko, ja se od léta dala cestou bez cukru. Tzv. Lowcarb, k tomu pilates a 8kg mám dole. Jde to pomalu, ale JDE to a to je důležité! Konečně jsem našla směr, který mi vyhovuje a netrápím se nějakým velkým odříkáním! Ale jak si zmiňovala ve svém videu o hubnutí, opravdu alfa a omega je v jídle, proto jsou i kaloricke tabulky mým velkým pomocníkem!:-)
    Držím nám palce, ať dojdeme tam kam si přejeme!

    OdpovědětVymazat
  2. Já patřím mezi ty, které kojením hubnou a nikdy bych nevěřila, že to někdo má opačně. Syn pije hodně, pořád kolem něj běhám, chodím ven s kočárkem... V těhotenství jsem přibrala asi 18 kg, 9 jsem nechala v porodnici a zbytek shodila jen chůzí a kojením asi po 3 měsících. Pořád jsem byla hladová, pořád jsem se cpala sladkým, nechápu to. Ale od přírody nejsem nějaká tyčka, spíš mám boky, větší prsa, teď i dost břicho, tak velikost 38/40, jak kdy. Víceméně jsem se sebou nebyla nikdy spokojená, ani před otěhotněním. To, že jsem na své váze (plus minus 2 kg) neznamená, že mám postavu, která by mi vyhovovala. Bohužel s cvičením je to horší, protože jsem rodila sekcí.

    OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig