pátek 16. března 2018

My Mascara Routine | Nejčastější chyby při používání řasenky + tipy pro aplikaci


Přijde mi, že co se líčím, jsem na honu za nejlepší řasenkou. A ono to fakt není jednoduché, protože každému sedne něco jiného. Ale i úžasná a drahá řasenka nemusí vypadat dobře, když je špatně nanesená. Dnes vám napíšu o svých vychytávkách při aplikaci a největších řasenkových chybách.
Nejprve shrnu všechny chyby, kterých jsem se dopouštěla v minulosti, nebo jsem je viděla u ostatních.
1. NECHÁVALA JSEM SI ŘASENKU MOC DLOUHO
Ideál je prý 3-6 měsíců. Při delším skladování je problém samozřejmě to, že řasenka časem vyschne, ale také bakterie. Bakterie se tu mohou pomnožit a pokud máte nějakou infekci, je lepší řasenku také vyhodit. Já docela trpím na ječná zrna - hlavně při kojení, ale teď se mi udělalo už v těhotenství. Malovala jsem se, ještě než mi došlo, že to zrno zase mám. Asi po týdnu jsem se znovu malovala a objevila se mi další infekce - sice ne moc výrazná, ale raději jsem na chvíli zase odložila čočky a uvědomila jsem si, že jsem se zase malovala s tou ,,infikovanou" řasenkou. Vůbec mi nejprve nedošlo, že by to mohlo mít souvislost. Ale lepší se chvíli vůbec nemalovat, nebo když se vám stane to co mě, že se namalujete a ještě ani o infekci nevíte, nemilosrdně pak s řasenkou do koše.
 2. PUMPOVÁNÍ
Pumpováním se do tuby dostane vzduch, díky kterému řasenka dříve vyschne a navíc se tam opět mohou lépe pomnožit bakterie, co mají rády vzduch.
3. ŠPATNÁ APLIKACE
No a to je samostatná kapitola - nanášení řasenky asi od půlky řas, hlavně na konečky a ne od kořínků. Horizontální pohyb při malování spodních řas atd.  Raději vám napíšu, jak jsem se řasenku naučila nanášet. Není to vše z mé hlavy, ale jsou to léta zkušeností a sledování tutoriálů.

Mám řekla bych normální řasy, ne příliš výrazné a rostou mi docela rovně, takže bych asi měla používat kleštičky, ale většinou ten krok vynechávám, je mi těch řas nějak líto :-) ale myslím, že když se to provádí šetrně, není na tom nic špatného. Já většinou nemám moc času, tak si řasy ani nenatočím.

Snažím se DÍVAT SE DOLŮ DO ZRCADLA -řasenku aplikuji už od kořínků a cik-cak pohybem řasy vytahuji nahoru a ke konci je chvilku PŘIDRŽÍM A PŘITLAČÍM VERTIKÁLNĚ (obrázek nahoře), abych je trochu natočila.
APLIKUJI 2 VRSTVY - první šup šup a s tou 2. si víc vyhraju
Při nanášení ROTUJI s řasenkou, aby se na řasy dostalo co nejvíce produktu.
Soustředím se i na KONEČKY ŘAS  a ZEVNÍ a vnitřní KOUTKY OKA. Hlavně pokud zvýrazníte ty malé řasy v zevních koutcích, oko to krásně protáhne.
Když se stane nehoda a ťuknu vedle - NECHÁM ŘASENKU NA KŮŽI ZASCHNOUT teprve potom ji lehce odstraním čistým kartáčkem na obočí/řasy. Dříve jsem to odstraňovala hned a otřela jsem většinou i část makeupu.
Jak zabránit OPADÁVÁNÍ ŘASENKY? Dříve jsem po pár hodinách měla trochu černo pod očima, protože jsem vynechávala zásadní věc a tou je PUDR. Teď už VŽDY APLIKUJI nejčastěji nějaký sypký TRANSPARENTNÍ PUDR. Stejně většinou fixuji korektor, kterým kamufluji kruhy pod očima, ale PUDR NANÁŠÍM POD CELÉ SPODNÍ VÍČKO a fakt to funguje :-) 
Má aktuálně nejoblíbenější řasenka Lancome Grandiose Extreme z Elnino.cz

Zvýrazní řasy během chvilky a skvěle se dostane i do vnitřních koutků.

Jaké vychytávky máte vy? Budu ráda, když se o ně se mnou i s ostatními podělíte v komentářích.
xxx K.
SHARE:

1 komentář

  1. Ja se s rasenkou hodne mazlim. Vetsinou mi trva nekolik minut, nez nanesu vse tak, jak se mi libi - tj.po cele delce vsech ras. Nevynechavam ani rasy ve vnejsim a vnitrnim koutku, je to opravdu poznat. Stejne tak casto menim rasenku - pri prvnim naznaku vysychani. Nekdy mi vydrzi jen 6 tydnu, nektera 3 mesice, ale to je maximum. Po teto dobe rasenku nekompromisne vyhazuji.
    Rasenek jsem vyzkousela mraky a zjistila, ze neplati umera cim drazsi, tim lepsi. Snazim se nakupovat do 150 Kc a i v teto cenove kategorii existuje spousta skvelych produktu - napriklad 2000 calorie od Max Factor (na netu ji bezne kupuji za 130).
    Jeste doplnim, ze rasy mam huste, dlouhe tak akorat, obcas se mi nektere prekrizi. Klesticky na rasy nepouzivam vubec, prici se mi to.

    OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig