čtvrtek 29. března 2018

Jak jsem se připravovala na 2. miminko, výbavička
Tak tenhle článek píšu právě v porodnici :-) Neměla jsem to sice v plánu, ale před porodem jsem byla už tak unavená, že šlo všechno stranou. Hlavně jsem chtěla doma vše doladit, douklízet.. No a když jsem šla mýt koupelnu, praskla mi voda :-D
Jeli jsme teda docela svižně a malý byl asi za 4 hodiny na světě. Ještě vám sepíšu i moje pocity ze 3. trimestru, ale to nechám asi na samostatný článek. Dnes vám ukážu něco z mé výbavičky pro miminko. Možná jste na Instagramu už zaznamenali, že nepatřím mezi ty maminky, co mají vše nachystané měsíce dopředu. Jak ráda bych mezi ně patřila! Bohužel potřebuji ještě nějaký cvik, třeba se mi to ještě někdy podaří. Nicméně jsem se už polepšila od prvního porodu - kdy jsem opravdu balila na poslední chvíli a neměla jsem ani dopráno.
Tak tentokrát jsem to vše stihla, sice ne s velkým předstihem, ale přece.

Když jsem zjistila, že čekáme dalšího chlapečka, hodila jsem se celkem do klidu s tím, že všechno vlastně mám. Jen jsem se rozhodla pro změnu kočárku z Mima Xari na Bugaboo Chameleon, který mi přijde praktičtější pro provoz se 2 dětmi. Rozhodla jsem se tak na doporučení kamarádek, protože jsem si kočárek předem už osahala a vyzkoušela. Zajímavé je ale třeba i toto porovnání kočárků . Pak mi docvaklo, že vlastně nemám moc oblečení na chladnější období pro novorozeňátko, tak jsem pořídila klasická body, svetříčky, mikinky atd, ale hlavně mám radost z jarního fusaku  Lodger, který lze použít i do autosedačky.
 Neodolala jsem a přikoupila i botičky s čepičkou ze stejné řady.Většinu věcí jsem kupovala na Ondalek.cz 

 Potom do postýlky nebo do košíčku jsem pořídila tuhle zavinovačku na suchý zip. Mám doma ještě dvě podobné z galanterie, ale jsou už dost seprané a vážně ne na fotku :-D
 A protože novorozeňátka lehce prochladnou, pořídila jsem do postýlky ještě tuto zimní rychlozavinovačku, která má i kapucku a jde pěkně utáhnout páskem. Je od české značky a všimla jsem si, že tady v porodnici mají také zavinovačky od nich, tak už se moc těším na tu naši doma :-) Na koupání jsem dostala k testování tuhle speciální vaničku Shnuggle , která je pro děti od narození až do 1 roku.
Má měkkou zádovou opěrku a na dnu speciální zarážku, takže miminko ve vaničce drží, ale novorozeňátko je nutné samozřejmě přidržovat kvůli hlavičce. A je tam vyznačená hranice, kam až napustit vodu, takže na vykoupání stačí jen 2 litry. Tak už se těším, až ji doma vyzkoušíme.


 Už před časem jsem si oblíbila multifunkční Swaddler - je to velmi příjemná velká pletená plena, která se dá použít jako osuška (foto na vaničce), jako přehoz při kojení (je dostatečně velká, takže se pod ní dá skvěle s miminkem ukrýt) já ji používala třeba i v létě v horku jako přehoz přes malého, když spinkal v golfkách, moje kamarádka jimi zase ,,povlékla" podložky v kočárku a vypadalo to perfektně, zkrátka jsou multifunkční.

Deka na hraní, přikrytí... také Lodger. Mám ji už delší dobu, ale opět jsem připravila. Kočárek je šedý, tak se bude hodit.
Už se nemohu dočkat domů, doufám, že už nás brzy pustí. Budu ráda za vaše tipy a vychytávky pro miminko. Teď už půjdu raději spát, protože noc může být krušná. (alespoň ta včerejší byla)


SHARE:

1 komentář

Blogger Template Created by pipdig