pátek 3. listopadu 2017

Přírodní možnosti čištění zubů |kokosový olej, pasty Ecodenta


 

Často dostávám dotazy na co nejvíce přírodní cestu čištění zubů. Od vás, čtenářek, jsem několikrát dostala dotaz na čištění kokosovým olejem. Upřímně mě tenhle dotaz zaskočil, protože
jsem o tom ještě nikdy neslyšela. Navíc jsem dostala možnost vyzkoušet celé portfolio zubních past Ecodenta, z nichž některé jsou až z 99% přírodního původu. Vše jsem zkoušela několik měsíců a tady jsou moje poznatky.
Začnu kokosovým olejem:
 Pozitiva: byla jsem překvapená, že zuby byly po čištění relativně hladké a navíc jsem měla i příjemně promaštěné rty. Kokosový olej má dobrý vliv i na koutky(záněty) dříve jsem je měla často zarudlé a opět na radu čtenářky, jsem vyzkoušela a super. 
Negativa: Chybí mi pocit svěžesti po vyčištění navíc jsem pak měla pocit, že jsem snědla kokosku a to mi vadí. 
Zkrátka bych řekla, že kokosový olej na vyčištění zubů je fajn, když dojde pasta a není po ruce nic jiného :-) navíc mi opravdu nepřijde vhodný pro dlouhodobé užívání a dentální hygienu celkově.

Zubní péče Ecodenta mi přijde jako skvělá volba pro všechny, co chtějí co nejvíce přírodní produkty. Některé pasty - například z řady Certified Organic (papayová, kokosová, se solí) jsou přírodní z 99% Navíc v kokosové je populární kokosový olej, ale je tam i výtažek z máty, takže po vyčištění nechybí svěží pocit.
Za zmínku stojí určitě i skořicová, melounová nebo pasta s černým uhlím. Své favority si najdou i zastánci past bez fluoridů. Některé Ecodenta pasty fluoridy vůbec neobsahují. Já jsem ale zastánce fluoridace zubů, protože je to nejlepší prevence zubního kazu. Proto je vždy dobré čištění pastou, která je neobsahuje, doplnit vypláchnutím ústní vodou, která fluoridy v sobě má. Ecodenta nabízí i ústní vody. 


Jaké zubní pasty preferujete vy? Jste zastánci spíše přírodních produktů? Dejte mi vědět do komentářů.

SHARE:

2 komentáře

  1. Dobrý den Kristýnko, já používám jen bio zubní pasty a njraději od Ajurvédy. Jsou dobré. Měla jsem i jiné značky. Mějte se pěkně.

    OdpovědětVymazat
  2. Používala jsem kokosový olej před svatbou na vybělení zubů a byla jsem nadšená. Vždy jsem si ale po použití oleje vyčistila zuby ještě i pastou, protože pocit svěžesti mi taky chyběl. Na přírodní kosmetiku přecházím postupně a produkty Ecodenta určitě vyzkouším.

    OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig