neděle 16. července 2017

Jak zabavit dítě na cestách | v letadle, autě...


Přesně tohle jsem zadala do vyhledávače před první dovolenou. Měla jsem docela obavu, vzhledem k tomu, že mé dítě je dost akční a ještě se moc nedokáže zabavit na delší dobu. Náš první let
trval asi dvě a půl hodiny, což není moc, ale ve stísněném prostoru je to doba dlouhá. Tak se s vámi podělím o to, čím jsem se do letadla vybavila (konec časům, kdy jsem létala jen s kabelkou a řešila, jak se nalíčít a zda mám s sebou lesk na rty haha - teď pěkně s batohem plným hraček a no makeup :-))
Měla jsem s sebou samozřejmě oblíbené hračky, autíčka, letadýlka atd. a potom nějaké hry a hračky, co měly zabavit na delší dobu jsem schovala až do letadla, aby byly pro malého novinkou. Seřadím je tedy podle úspěšnosti u mého dítěte, ale věřím, že co nefungovalo u nás, může být favoritem jinde. Budu moc ráda, když do komentářů napíšete i vaše tipy, jak zabavit dítě v letadle, autě, nebo i někde v čekárně :-) Předem děkuji! :-)

KRÁJENÍ PLASTOVÉHO OVOCE

Tohle byl naprostý favorit. Krájení ovoce, které se spojí suchým zipem jednoznačně zabavilo na nejdelší dobu. Akorát se nám hned ztratila půlka melounu :-(

MĚKKÉ PUZZLE
Měkké puzzle v rámečku - Krteček. Více netřeba dodávat :-) Hned po ovoci zabavilo na delší dobu.

PEXESO

Pro malinké děti stačí hrát ze začátku jen se 4. Hodně se líbí jednoduchá zvířátka na bílém podkladu. Hráli jsme buď klasicky, nebo jsme si zvířátka ukazovali a říkali, jak které dělá.

DŘEVĚNÁ SKLÁDAČKA
Bohužel, tahle skládačka měla nejmenší úspěch (přestože byla ze všech hraček nejdražší 😤)
Možná se bude líbit více, až bude starší. Ale fungovala asi jen 3 minuty.Potom už jen křupky a říkanky. Moc se těším na vaše tipy!
K.

SHARE:

1 komentář

  1. U nás v autě zabírají kreslící (magnetická) tabulky, už je ani z auta nevydávám o to víc jsou jim vzácnější

    OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig