pondělí 26. června 2017

Jak najít svůj styl, aneb co jsem se naučila v oblékání

V posledním roce mě zase začala bavit móda. Určitě je to tím, že jsem zhubla víc než 12 kg
(článek a video už brzy) Když jsem měla nadváhu, oblékala jsem hlavně volné oblečení a vyžívala jsem se spíš v líčení, protože za obličej jsem se z celého těla styděla nejméně. Teď mě oblékání zase chytlo, ale zjistila jsem, že nějak nemám co na sebe :) ne, že bych neměla oblečení, ale spíš jsem vždy kupovala jen ty zajímavé kousky a výstřelky a nějak už jsem to neuměla kombinovat. Dnes se s vámi podělím o pár tipů, co jsem se za poslední dobu naučila a co jsem kde okoukala. Nejsem žádný profi fashion blogger, ale jen normální ženská na mateřský, co se chce zase hezky oblékat. Tak pokud vás to zajímá, čtěte dál :-)

1. NAJDĚTE SVŮJ STYL
Prolustrujte Instagram, Pinterest, různé blogy. Najděte někoho, kdo má podobný styl jako vy a inspirujte se. Někdy stačí jen vyjet do většího města a sledovat co se nosí. Cizinky jsou většinou vždy skvělá inspirace. Zkrátka mějte oči otevřené a když se vám líbí nějaký outfit třeba na IG, vyfoťte si ho a uložte si ho do nějakého alba, nebo na Pinterest nástěnku. Nemusíte hned nakupovat nové kousky. Já třeba zadám do vyhledávače co mám doma např. black denim skirt wearing/ outfit /inspiration nebo tak a většinu najdu outfit, co se mi líbí.

2. POŘIĎTE BASIC KOUSKY
Jak jsem psala výše. Ve skříni mám spoustu trendy kousků, ale neumím je nosit. Vždycky mi přišlo líto utratit relativně dost peněz za obyčejná trička. Ale nedávno jsem naběhla do Zary a nakoupila jednoduchá trička. S výstřihem do V, s oválným, černá, bílá, pruhovaná. A musím říct, že mi to výrazně pomohlo v kombinování. Někde jsem četla, že mezi ty základní kousky patří právě univerzální trika a košile, džíny tmavé a světlé, džíny klasické a proděravělé,  boty (tenisky a balerínky, případně lodičky) v černé a nude/bílé barvě, sako světlé a tmavé, džínová bunda...

3. PŘIPRAVTE SI UNIFORMU
Sestavte si outfit, ve kterém se cítíte dobře, je jednoduchý a dá se dobře kombinovat, zkrátka taková uniforma, díky které už nebudete nikdy stát před skříní a bědovat, že nemáte nic na sebe. U mě jsou to džíny, jednoduché triko, sako a tenisky/balerínky

4. DOPLŇKY
Za sebe mám nejraději zlato. Je nadčasové a vydrží skoro všechno. Ale je to čistě na vás. Doplňky dokážou pozvednout jednoduchý outfit. Je fajn jich mít pár v záloze, včetně pěkných hodinek. Nebo nějaká zajímavá a poutavá bižuterie, která pozvedne jednoduché šaty nebo triko hned na jiný level.

5. OBLÉKEJTE SE PRO SEBE
Pohodlí vede k sebevědomí. Nebo tak nějak :-) někde jsem slyšela: comfort leads to confidence. Z vlastní zkušenosti vím, že se nejlépe cítím v tom, co se líbí mně a je mi to pohodlné -  at' si myslí kdo chce, co chce :-)


brýle Horsefeathers via Misteroptic | triko a šortky Zara | boty Aldo


Shop Similar


SHARE:

4 komentáře

 1. Kristýnko, jste má srdeční záležitost. Já také upřednostňuji pohodlné oblečení včetně bot.
  V mládí jsem se trápila odřenými patami, puchýři atd. Hlavně, že jsem měla moderní oblečení a boty. Nikoho nezajímalo, jak vypadám a zda je oblečení značkové. A já si jsem si toho všeho stejně neužila, protože jsem trpěla. Dnes je mnoho sportovního oblečení, které se hodí pro volný čas a tak proč se trápit. Navíc je pohodlné a a dá se kombinovat a určitě nemusí jít o sportovní záležitost. Nakonec vše, jak píšete děláme pro sebe a ostatní si mohou volit svůj styl podle sebe. Náramně Vám to sluší. Navíc zlato bude vždy vkusné a bižu pro zralejší dámy působí lacině. přeji Vám krásné letní dny. Eva

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za tip na jednoduchá basicova trička ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc hezké. Já se zase zhlédla v této módě. Ale fakt jsem musela hodně zamakat. Abych měla takovou postavu, abych mohla nosit velikost 36-38. Ale také stále nosím pohodlné oblečení. Mám ráda mix.

  OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig