pátek 17. března 2017

Oblíbená dětská kosmetika

Snažím se na malého používat co nejméně věcí. Tady jsou osvědčené produkty, které už nějakou dobu používáme.

KOUPÁNÍ
Z počátku jsem koupala ve vodě a myla klasickým tuhým mýdlem pro miminka. To mi radily babičky. Má ho spousta značek. Dnes myjeme tekutým mýdlem od Hipp. Do vody přidávám Linolu (2.zleva) nebo Dětský olej do koupele od Saloos. Velkou výhodu vidím v tom, že děťátko je po koupeli mastné, tak ho jen lehce osuším a už ničím dalším nemažu. Pěnu jsme zatím měli jen od Trudi Baby (na obrázku dole) o této italské značce jsem už mluvila na YT, zkoušela jsem toho hodně a vše nám vyhovovalo. 

MAZÁNÍ
Hned po návratu z porodnice jsem po koupání malého mazala olivovým olejíčkem z lékárny. Myslím, že je to super věc, není ani drahý a hlavně je přírodní a nedráždí. Používám ho stále. Dál mi doktorka doporučovala Sebamed extra jemný krém. Ten je o dost hutnější, takže je lepší na zimu. V poslední době jsem si také oblíbila pleťové mléko Hipp (na obrázku)

VLÁSKY
Na vlásky teď máme šampon od Hipp. Zkoušela jsem micelární šampon od Mixa a Trudi Baby. Malý má dost kudrnaté vlásky a vesměs bylo jedno, jaký šampon jsem použila, vždy to chtělo kondicionér. Já vím, že to možná přeháním, ale vlásky má hodně kadeřavé a suché (jako já s manželem:-) takže zkrátka potřebují výživu. Nevím o žádném kondicionéru pro děti, pokud víte, dejte vědět :-) Takže mu na konečky dávám svůj. Potom mu občas vmačkám do vlhkých vlásků nějaký svůj vlasový olejíček.

Co na děti používáte vy? Budu ráda za doporučení, hlavně za oleje do koupele, které zanechají pokožku mastnou. O to je pak koupačka rychlejší :-) 


SHARE:

3 komentáře

  1. Ahoj Kristýnko, taky mám doma kudrnáčka - holčičku. Šampon používáme nějaký běžný dětský, potom jim dopřeji svůj kondicioner od Aussie a po vysušení také jí vetřu svůj olejíček do vlasů. Na žádné dětské jsem bohužel taky nepřišla. Na tělíčko jsme mazaly na suchá místa Excipial u lipolotio, ale dozvěděla jsem se v lékárně, že je to pro děti vzhledem k té obsažené uree nevhodné. Tak asi pořídím taky to mlíčko od Hippu :) Linolu jsme měli taky, ale vadila mi ta umaštěná vana :/ teď zkoušíme od A-derma koupelový olej, tak uvidíme :) zdraví Renča

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuji za tipy! Trudy Baby jsem neznala a překvapil mě i olivový olej z lékárny, ten určitě vyzkouším. Já používám kosmetiku Kneipp a teď jsem zjistila, že ji mají i pro děti, tak uvažuji, že ji starší dcerce objednám. Sice mě lehce děsí jejich vizuál "pro princezny" a " pro draky", ale dcerka na to bude mít určitě jinačí názor :). https://obchod.sanicare.cz/pece-o-dite-a-matku/detska-kosmetika-1/

    OdpovědětVymazat
  3. Nejvíc mi voní Hipp 👌 A docela jsme kupovali Klorane baby... jemná čistá vůně a jemné pečující složení

    OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig