pondělí 27. března 2017

Kam vyrazit v Beirútu a okolí | Lebanon TB


Často mi píšete, ať zase napíšu nebo natočím něco o Libanonu. Myslím, že článek je lepší, už kvůli fotkám :-)
No a taky vážně koketuju s myšlenkou vyrazit tohle léto. Situace je docela v pohodě ( tam vás nikdo nikdy neujistí, že je 100% bezpečno) ale na druhou stranu, kde je ,v téhle době, hmm :-( 
Tak tady je pár fotek z Beirútu a okolí. 

 Harissa. Pohled od sochy Panenky Marie v Jounieh Na své si přijdou i milovníci historie.. Byblos

A na to super jídlo se vždycky strašně moc těším!

Jinak se mě taky často ptáte, jak je to tam s cenama a pravda je taková, že je všude docela dost draho. Takže když vyrazíte do Libanonu, chce to docela našetřit, protože když už tam člověk je, chce si to užít se všim všudy. Noční život je skoro povinnost :-) Popravdě nejsem moc party typ. V ČR nikam nevyrážím. Ale v Beirútu je to MUST! :-) 
Top místa:  Iris (na střeše, krásný výhled na město a hory), Sky Bar - klasika, jeden z top klubů v Beirútu, White, Pier 7. Pro pohodový posezení Train Station a celá ulice Mar Makhail, kde jsou bary všude a většinou je posezení venku, pak taky Gemayzeh. Pro nasátí blízkovýchodní atmošky jděte určitě do Al Mandaloun nebo Music Hall.

Výhled z Iris baru

AUB - Americká univerzita v Beirútu. To by šlo, ne? :-)

Ehden. Krásný místo v horách. Je mazec, když vyjedete z Beirútu, kde je večer 35 stupňů za necelou hodinu cesty nahoru do hor, kde je 17 :-) Podobné to je třeba i v horském středisku Faraya, kde se lyžuje a na jaře - takže třeba teď - si můžete dopoledne zalyžovat a odpoledne je jet vykoupat dolů k moři. No není to paráda? :-)

Na horách je nádherně. Čerstvý vzdu, zeleno... 


V restauraci s tímhle výhledem trávíme celé odpoledne


 No a teď pláže. Pokud jedete přímo do Beirútu, tak klasickou písečnou pláž jen tak nenajdete. Není to tam jako ve Španělsku, promenáda sice je, ale do moře je přístu přes mraky šutrů. Potom existují i veřejné pláže, ale tam slušné holky nechodí :-) Proč? Protože na veřejnou pláž často chodí prostitutky a tak by se vám mohlo stát, že k vám přijde nějaký chlapík smlouvat cenu :-)) to jen kdyby někdo z vás náhodou vyrazil. V Beirútu (i mimo) se za pláž zkrátka platí a ne málo. Často se pod pojmem pláž skrývá bazén se slanou vodou z može a možnost slézt do moře po schůdkách, ale opět žádný píseček. Za pískem se musí vyrazit za město. Tady nahoře na obrázku jsem na pláži ve Jbeilu (Byblos)

No a tady na nějaké soukromé, už si ani nepamatuju kde :-))

Má oblíbená překrásná pláž Lazy B
Můžete ležet na posteli, na lehátku, na trávě nebo na písečné pláži. Prostě bomba!

Kamínková pláž Pier and Friends s my friend :-)

 A tahle fotka je z opuštěného ostrova! jojo, když vyrazíte do Tripoli ( tam už není tolik bezpečno, ale když se nebudete potloukat v divnejch uličkách a nasednete na lodičky v přístavu, za chvilku dojedete na malé čisté ostrůvky v moři. Tady jsme na ostrůvku Arnab (králík - asi tu nějakýho někdy viděli, já teda ne :-) a to je fakt paráda! Všichni se sem táhnou s malým grilem, mrakama jídla a s vodníma dýmkama, prostě lebanese style :-) ale tady jsme si našli místečko úplně mimo a popravdě, na lepším jsem snad nikdy nebyla!


 Moje další oblíbená ,,pláž" u hotelu Riviera přímo v Beirútu. Každý pátek je tam beach party. Dokonalá manikúra a krásný plavky jsou must have. Tančí se, popíjí se přímo v bazénu, u baru v ve vodě i kolem :-) Všude spousta sexy holek s napíchanýma rtíkama a novýma nosíkama po vzoru lib. celebrit. Jojo tady plastiky jedou ve velkým. Jednou jsem viděla i bilboard na půjčky na plastické  operace. Ne všechny holky, ale dost z nich plastiku má, nebo nad tím aspoň uvažuje. Je pravda, že libanonskej rypák je větší (viz. vlastní pohled do zrcadla :-)) ale ty miniaturní, po kterých tu všichni touží .. no nevim. 


 Každopádně když jsem v Libanonu, není to jako tady, kdy vyběhnu jen tak v teplákách.. okolnosti (všechny ty naparáděný holky kolem) vás tak nějak donutí si dojít na mani pedi (mimochodem tady fakt za super ceny - kolem 20 dolarů třeba OPI, Essie atd.) a pokoupit pěkný šatičky.

 Na horách, když jste výš než mraky ... no words needed


Tak co, nechce se vám vyrazit? Byli jste už v Libanonu? Dejte mi vědět!

xxx

K.


SHARE:

2 komentáře

  1. Ahoj, v Libanonu je krasne, byla jsem tam několikrát a letos letíme v létě znovu. Třeba se potkáme v letadle :) Katka

    OdpovědětVymazat
  2. Moc a moc krásné video. Dlouho jsem se těšila. Děkuji

    OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig