středa 15. března 2017

5 tipů, jak se motivovat ke cvičení


 Protože cvičení je součást mého života, rozhodla jsem se s vámi sdílet více článků na tohle téma. Co říkáte? Taky asi natočím tolik odkládané video o mém hubnutí. Budu ráda i za vaše dotazy, možná bych udělala i nějaké Q and A. Ale dnes vám dám pár tipů, jak se motivovat ke cvičení.


1. GOOD FEELING
Jojo budete se cítit dobře. To je asi nejlepší motivace. Budete mít lepší náladu, nebudou vás bolet záda a budete mít hezčí postavu. Zkrátka - už pro ten pocit... :-D

2. NASTAVTE SI REÁLNÉ CÍLE
Tohle byl můj velký problém. Dejte si reálný cíl - např. budu cvičit 6x v týdnu, aspoň chvilku, nebo budu zdravě jíst a zhubnu 2 kg během dubna. Častokrát si stanovíme nedosažitelné cíle a přesto, že uděláme veliké pokroky, se nedokážeme ocenit, protože náš cíl nebyl reálný.

3. MOTIVAČNÍ FOTKY
A teď nemyslím fotky cizích lidí. Upřímně si myslím, že to je blbost. Každý z nás by měl chtít vypadat jako nejlepší verze sebe sama. Proto se motivujte svou vlastní fotkou. Buď tou, co se vám zrovna nelíbí ( u mě to funguje perfektně )a nebo i nějakou, kde máte postavu, kterou chcete získat zpátky. A nemusíte to mít nalepené zrovna na lednici, stačí si pár fotek uložit někam do mobilu a když přijdou chutě na sladké, nebo nechuť cvičit, mrkněte na to ;-) 

4. MOTIVAČNÍ TABULKA
Udělejte si seznam cvičení, co máte v plánu na každý den a vždy si je odškrtnete. Miluju ten pocit, koupila jsem si pořádně silnou fixu a pěkně odškrtávám☺️ Je fajn to mít na lednici, častokrát mě to zastaví před nějakou hloupostí a je fajn se na to mrknou i během dne, když jen jdete kolem. Když už vidíte, co máte za sebou, nebude se vám to chtít pokazit.

5. OSLAVTE TO!
Je super, dát si nějaký cíl - buď určitá váha, nebo ještě lépe úbytek v centimetrech přes měřené partie. Dopřejte si po dosažení nějaké hranice odměnu! Buď nové (menší:) oblečení, plavky, make-up, večeře.. Cokoliv, co vás bude motivovat. Super je si udělat speciální kasičku, do které si ,,zaplatíte" sami sobě - za každý odcvičený trénink. Pak si můžete užít pocit poctivě vydřených peněz na nějakou radost!

Jaké máte tipy k motivaci vy? Určitě mi dejte vědět!😉
Už brzy se mnou budete moci cvičit online! Jakmile to bude aktuální, dám vědět! Ještě jsou volná místa na pilates víkend v červnu (více informací zde) přihlášky posílejte na pilatesvikend@gmail.com

K.


SHARE:

2 komentáře

  1. Kristýnko, s tabulkou to máme stejně, měla jsem ji v únoru a moc mě to motivovalo cvičit a co nejméně vynechávat :-) On-line lekcí se už nemůžu dočkat a stejně tak videa o Tvém hubnutí, udělala obrovský kus práce! Jsi velká motivace :-*

    OdpovědětVymazat
  2. Tak já myslím, že nejdůležitější je asi začít pomalu, na začátku to nepřehánět, koupit si nějaké hezké oblečení, sestavit plán a prostě se ty těžké začátky snažit vydržet :) Kdybych si mohla vybrat a měla zájem cvičit, šla bych spíš do toho, než na různé operace jako je třeba toto . Na druhou stranu, nejsem zrovna sportovec, a tak by pro mě možná byla ta druhá možnost lepší a časově i rozhodně méně náročnější :)

    OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig