čtvrtek 26. ledna 2017

Is Microwave safe?


Je mikrovlnka opravdu škodlivá? Dlouhou dobu jsem měla z ohřevu v mikrovlnce výčitky. Všude kolem jsem slýchala, jak je to nezdravé, že se ničí všechny vitamíny a důležité látky v pokrmu atd. V poslední době jsem si oblíbila snídaně z hrníčku
tzv.mugcake. Je to super rychlé a hlavně výborné. No ale pořád jsem měla červíka v hlavě, že to není z mikrovlnky zdravé. Tak jsem si udělala recherché na internetu a našla jsem k tomu tento článek- zdá se mi opravdu věrohodný. Nicméně jsem si svou teorii raději nechala potvrdit od pár inženýrů a ti taky tvrdí, že je to v pohodě. Nicméně je na internetu spousta znepokojujících článků o údajných škodlivých účincích. Dost z nich se mi zdá mimo, ale třeba jsem se dočetla, že z plastů nějaké látky do potravy při ohřevu unikají. Tomu bych věřila, takže je asi vše lepší ohřívat ve skle/keramice. 
Jak jste na tom s mikrovlnkou vy? Máte a používáte ji? Budu ráda za vaše názory!


I have been feeling guilty for warming up food in microwave oven for ages. There have been rumours like it's not healthy that it's destroying all the vitamines and nutrients. Lately I have discovered mugcakes for breakfast! They are so yummy and easy to prepare. But there was still "microwave is bad" sound on my mind. So I did a research on the internet and found out some interesting facts that made me really happy about it. For example this one.  But there is many disappointing so called studies as well. I believe many of them are none sense but in one of them I've learnt some chemicals from plastic can be absorbed by food during the warming process. But that can be solved just by using glass or ceramic instead of plastic. I am still not sure about this microwave question. I will be happy for your comments and opinions!

SHARE:

7 komentářů

 1. Ahoj, díky za článek. Já mikrovlnku používám, ne na všechno, samozřejmě, ale některé pokrmy už se prostě na plotně znovu ohřát nedají. Nebo si tedy neumím moc představit jak... Je to rychlé a ten čas prostě někdy potřebujeme. Zrovna nedávno mě nařkla jedna mladá maminka, že jsem sobecká, když svému dítěti občas něco ohřeji v mikrovlnce, že nemyslím na jeho zdraví. Osobně si prostě myslím, že všeho moc škodí a všeho s mírou. Díky, B.

  OdpovědětVymazat
 2. Možná něco na tom bude. Já jsem dostala očíslování plastových láhví, které jsou opravdu zdraví škodlivé. Koupili jsme plastový potravinový kanystr na vodu, který je nezávadný. Je to přesně popsané. Receptíky udělám. Děkuji za inspiraci. Uvažuji o předplatném Testy, někdy se opravdu hodí. krásný den.

  OdpovědětVymazat
 3. Mám doma knihu Doba jedová, tam se píše, že škodlivost MW nebyla potvrzena, ale ani vyvrácena. Myslím, že i zde platí klasické "všeho s mírou".
  Já mikrovlnku už 5 let nemám, v bývalém bytě byla a já jsem ji použila možná jednou do měsíce (ráda vařím přesné množství jídla, a pokud přece jen potřebuji něco ohřát, stačí mi na to sporák), takový spotřebič doma mít nepotřebuji.

  OdpovědětVymazat
 4. Já si pamatuju, že když jsem byla malá, mikrovlnka samozřejmě nebyla a taky se jídlo dalo ohřát. Podle mě jsou dnes lidé jen líní. A já taky, protože v mikrovlnce ohřívám vše. Ve škole jsme na to měli nějakou prezentaci a myslím, že mikrovlnka z toho vyšla jako poměrně bezpečná záležitost s tím, že nám řekli, že nejlepší je ohřívat na určitý výkon snad s pauzou, ale bohužel přesně si to už nepamatuju :(

  OdpovědětVymazat
 5. Taky jsem nad timto tematem dlouho spekulovala, kdyz se malej narodil. Ale uzavrela jsem to s nazorem - vseho s mirou. Co jde ohrivam na plotne (vydrzi to i dele teple nez z mikrovlnky, tudiz pro maleho idealnejsi s jeho tempem pri jidle:-) ), ale mikrovlnce se nebranim. A take jsem si oblibila ke snidani typy od BrichaceToma, takze ji vyuzivam. ;-) Ale moc fajn clanek, ostatne jako vsechny!:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Taky jsem nad timto tematem dlouho spekulovala, kdyz se malej narodil. Ale uzavrela jsem to s nazorem - vseho s mirou. Co jde ohrivam na plotne (vydrzi to i dele teple nez z mikrovlnky, tudiz pro maleho idealnejsi s jeho tempem pri jidle:-) ), ale mikrovlnce se nebranim. A take jsem si oblibila ke snidani typy od BrichaceToma, takze ji vyuzivam. ;-) Ale moc fajn clanek, ostatne jako vsechny!:-)

  OdpovědětVymazat
 7. My mikrovlnku dlouho neměli, vloni jsme ji dostali od rodičů a skoro rok se na ní spíše prášilo. Ale poté, co se nám narodila druhá dcerka, je to pomocník k nezaplacení. Ale rozhodně souhlasím - všeho s mírou. Říkám si, že když tam starší dcerce 1x - 2x týdně něco ohřeji, tak snad se nic nestane...

  OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig