úterý 22. listopadu 2016

5 Beauty Mistakes I've Made


1. NADMĚRNÉ TRHÁNÍ OBOČÍ
 Asi jsme si tím prošly všechny - a pokud ne, gratuluji :-) Bohužel já rvala jako šílená a tak mi na některých místech obočí už vůbec neroste a už ani neporoste :-( kdybych tak mohla poradit svému mladšímu já...
:-) no ze všech kosmetických chyb, co jsem provedla je tahle asi největší

2. PŘEHNANÉ HNÍPÁNÍ PUPÍNKŮ
Pamatuju si hodiny před zrcadlem se spoustou papírových kapesníčků a pleťovou vodou s alkoholem. Pořád bylo co hnípat a já vždycky končila jak rudej náčelník a za týden (nebo dřív) znova. To jsem na to měla ještě čas :-) nakonec jsem zjistila, že ,,hnípání" stačí jednou za čas a že čím míň si póry mačkám, tím míň se toho dělá. 

3. BEZ ŠTĚTCŮ
Taky si pamatujete dobu, kdy nepřicházelo v úvahu si stín nanést něčím jiným než houbičkovým pidi aplikátorem, který byl v balení? Štětec na roztírání do ztracena jsem poprvé použila snad až na vysoký. Do tý doby mi stín ostře končil někde u (značně protrhanýho:-) obočí.

4. LESK JAK BLESK
Když začala éra třpytivých stínů ve vnitřních koutcích a pod obočím, nadšeně jsem si začala zvýrazňovat právě oblast těsně pod obočím - jenže mám spadlá víčka a často jsem to přešvihla, takže jsem si tu přepadávající kůži oka akorát opticky ještě víc vytáhla. Teď už radši volím matný světlý stín.

5. BEZ BÁZE 
Nevěděla jsem, že existuje něco jako báze pod oční stíny, takže jsem brala, že je normální mít po pár hodinách stíny v jedný mastný lince. Naštěstí jsem díky zahraničním youtuberkám zjistila, že díky bázi pod oční stíny nejen předejdu slití stínů, ale taky zakreju všechny žilky, co mi na víčku prosvítají.

Jaké chyby jste v minulosti dělaly vy?

1. OVER-PLUCKING EYEBROWS
Most of us went though this time of extremely thin eyebrows and those who did not - congratulations! :-) Unfortunately I have been plucking my eyebrows like crazy so now I am still missing some brow hair and I know it will never grow back again. If I could give one beauty advice to my younger self - it would be this.

2. SQUEEZING BLEMISHES
I remember hours and hours in front of the mirror trying to squeeze out every possible blemish. Ending up looking like I have been fighting. And I've been doing the same thing one week (or earlier) later.
With time I've realized it's really better not to touch my skin so often as well I see my skin got much better! 

3. NO BLENDING
Do you remember the time we all have been using sponge-tip applicators that come with eyeshadows? I got my first blending brush when I was in uni so around my twenties. Until then I have been wearing bold eyeshadows ending sharply somewhere near my thin and over-plucked eyebrows.

4. SHINE ON
When highlighting in inner corners and on a brow bone became popular I used to apply tons of shiny white shadows under my brows. But because my eyes are hooded I just made my extra skin pop out more so it became even more visible. Today I better use matte bright shadows. And when I use shiny one I apply it right under the brows -not lower.

5. NOT PRIMING MY EYES
I never know something like eyeshadow base existed so I found normal my eyeshadows running into one greasy line after few hours. Discovering primer made me so happy! Not only my eyeshadows last all day also many of the primers cover veins on my lids.

What beauty mistakes have you been doing? :-)SHARE:

4 komentáře

 1. Ano, ano.....chyby, které děláme. S obočím to mám úplně stejně a musím si ho domalovávat. Uvažovala jsem o vytetování obočí, ale zatím jsem srab. Další mojí chybou bylo neustálé zmatňování pudrem během dne. Nakonec mi pomáhá od UD fixační sprej proti lesku každé ráno. Další chybou bylo nepoužívání tvářenky na make up
  . Mám odstín Porcelán 😁😁😁.... .
  Jinak oční víčka mi začala padat až teď a díky videu na YT jsem Vás objevila. Tento styl líčení používám a jsem spokojená. Ano, nikdo není dokonalý, ale je potřeba s tím nějak pracovat...Vašich slov se držím 👍 a jsem spokojenější.

  OdpovědětVymazat
 2. Krome bodu 4 se najdu ve vsem :-D a taky jsem zamerne pouzivala tmavy make-up, abych vypadala opalenejsi a nedomalovavala krk :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, bez vytrhaného obočí to nešlo. Dnes v 60 letech mám permanentní makeup obočí. každý mysle, že jsem nemocná. Prostě byla jsem jako ryba. A těch chyb bylo více. Jen si nejsem jista, zda byly tyto chyby až tak závažné. Vše se vyvíjí a také i kosmetika. Možná je to byznys, zase kolik dostaneme do těla chemie. Myslím, že je to také životním stylem a geny. Má babička se myla obyčejným mýdlem, vlasy myla práškovým šamponem a byla fešanda.
  Je to na posouzení každé z nás. Krásný den. Eva

  OdpovědětVymazat
 4. Ano, bez vytrhaného obočí to nešlo. Dnes v 60 letech mám permanentní makeup obočí. každý mysle, že jsem nemocná. Prostě byla jsem jako ryba. A těch chyb bylo více. Jen si nejsem jista, zda byly tyto chyby až tak závažné. Vše se vyvíjí a také i kosmetika. Možná je to byznys, zase kolik dostaneme do těla chemie. Myslím, že je to také životním stylem a geny. Má babička se myla obyčejným mýdlem, vlasy myla práškovým šamponem a byla fešanda.
  Je to na posouzení každé z nás. Krásný den. Eva

  OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig